Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME TOPARLAMA OPERASYONU DETAYLARI NELERDİR?

MEME TOPARLAMA OPERASYONU DETAYLARI NELERDİR?

meme-diklestirmee (30)Bayanlarda meme toparlama operasyonu bilmeniz gerekenler

Günümüz de birçok insanın şikâyeti hızlı kilo alışverişine bağlı olarak meme büyümesi ve sarkmasıdır. Meme sarkması bay veya bayan fark etmeksizin olan bir durumdur ve tabi çözümleri de mevcut.

Estetik cerrahinin ilerlemesi ve gerekli teknolojinin temini uzman doktorlarında bu tarz ameliyatlar yapmasına ve iyi sonuçlar çıkarmasına yardımcı olmuştur. Yaşadığımız şu son yıllar da insanların kilo artışındaki ve düzensiz yaşamaların da ki hızlılık ister istemez vücudun kendini bırakmasına başka bir deyişle sarkmasına sebep olmaktadır. Çağımızın en büyük hastalığı haline gelen obezitenin de hastalar üzerinde ki ikinci etkisi göğüs büyümesidir.  Bayanlar da bu durum biraz daha normal karşılanırken ne yazık ki erkekler için bu olgu pek de geçerli olmuyor. Meme sarkmasının insanın taşıyacağı yükten çok daha ağırlarıyla tüm gün dolaşması, onları taşıması ve hatta uyurken bile aynı şekilde devam etmesi. Bu durum sadece büyük göğüs demek değil, sarkıklık olduğu için sürekli aşağı doğru duran göğüs bir müddet sonra size ağrı olarak dönecektir. Bel ve boyun ağrıları, omurilik ağrıları gibi ağrılardan söz ediyoruz. Tam da bu sebepten dolayı sağlığını geri isteyen bay ve bayanlar başvurduğu yöntem olan Meme Dikleştirme hızlı bir artış göstermektedir.  Bu operasyon da iki çeşit de yapılıyor göğsünüz küçükse ve göğsünüz büyük ise, birinde dışarıdan ek parça eklenirken diğerinde dışarıya alım yapılmaktadır.  Şöyle ki hastanın göğsüne ameliyattan önce bazı çizgiler çiziliyor netleştirmek ve hastanın ameliyata rahat girmesini sağlamak için. Sonrasın da hastaya narkoz veriliyor ve işin önemli kısmı başlıyor. Daha öncesinden belirlenmiş olan çizgilerden aşağı doğru olanı kesiliyor ve göğüs küçükse içerisine silikon yardımı yapılıyor böylece istenilen boyuta ve dikliğe getirilmiş olunacak. Diğer bir ihtimal eğer göğüs büyükse de aynı şekilde kesiliyor ve içeride ki fazla yağ dokusu dışarıya aktarılıyor. Operasyonun sonunda kesik aynı yerden narin bir şekilde dikiliyor ve tamamlanmış oluyor. Sonrasın da uzman doktorun önereceği korseyi belirlenen süre karar takmanız ve düzenli olarak kontrole gelmek kalıyor.

Göğüs Dikleştirme operasyonuna karar vermeden önce iyice araştırmak ve fazla beklentiye girmemek gerekiyor. İsteklerinize karşılık verebilmesi de sizin eliniz de olan bir durum. Düzenli egzersiz sizi memnun olacağınız sonuçlara taşıyacaktır. Bunun yanı sıra ameliyatınızdan önce doktorlar ile konuşmayı ve neler beklediğinizi istediğinizi söylemeyi unutmamanız gerekmektedir.

Son Yazılar