Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME SARKMASINI ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ?

MEME SARKMASINI ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ?

meme-diklestirmee (28)

Bayanlarda meme sarkmasını nasıl önleyebiliriz?

Günümüz de belirli bir yaşa gelmemiş fakat olgunlaşmış çoğu insanın şikâyeti olan meme sarkması neden olur ve nasıl gideriliriz bu yazımızda bundan bahsedeceğiz. Meme sarkması meme büyümesine bağlı olarak gelişen bir durumdur.

Yediğimiz besinlerin hormon içerikleri, düzensiz uyku ve hayatımızın en çok zamanını geçirdiğimiz alan olan iş yerlerimiz vücudumuzda köklü değişiklikler yapmamıza neden olabiliyor. Örneğin masa başı işlerde sürekli dik durmamız mümkün olmadığı için bir süre sonra göğüslerimiz de yer çekimine tamamen teslim olmuş hale geliyorlar. Bunun yanı sıra çekilen omuz ve boyun ağrısı da bu işin kötü taraflarından birisi olmakta. İnsanlar bunu yaşamamak adına dik göğüsler arzu etmekte ve cerrahlarla görüşmeler yapmaktadırlar. Tıp dünyasının gelişmeleri ve son teknoloji makinelerin güçlerini birleştirmesi ortaya herkesi memnun edecek sonuçlar çıkarmakta. Meme dikleştirme operasyonu da bunlardan birisidir. Her ameliyat gibi bunun da önceden araştırılması ve öğrenilmesi gereken noktaları mevcut. Bunlardan bazıları; öncelikli olarak kişilerin çok büyük beklentiler içerisine girmemesi gerekiyor ki ameliyat sonun da hayal kırıklığı yaşanmasın, bu operasyona karar verildikten sonra uzmanınız ile aklınıza takılan, duyduğunuz sizi düşündüren her şeyi sormalı ve tatmin oluncaya kadar da vazgeçmemelisiniz. Operasyon da sizi nelerin beklediğine değinecek olursak, yaklaşık süresi uzmana ve hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ameliyatınızın bir günü öncesinden itibaren bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. MEME dikleştirme operasyonu sırasında eğer göğsünüz büyükse aşağıya doğru bir kesik açılmakta ve içeride ki fazla doku ile yağlar alınmaktadır. Sonrasında ki adım ise açılan yerin estetik cerrahi ile birleştirilerek sizi rahatsız etmeyecek şekilde dikilmesidir. Eğer göğsünüz küçük ve sizi rahatsız edecek kadar sarkık ise aynı şekilde kesik açılıyor ve içerisine silikon yerleştiriliyor yalnız bu silikon göğsünüzü büyük göstermek için değil dik durmasını sağlamak için konuluyor. Sonrasında ise belirli bir süre kullanılması için korse kullanımına başlanıyor. Etkisini çabuk görmek ve eski halinize dönmemek için spor yapmak, düzenli ve sağlıklı beslenmek, alkol- sigara kullanımını bırakmak veya azaltmak yararınıza olacaktır.

Operasyonunuzun başarılı geçmesi ve sizi en üst düzeyde memnun etmesi adına öncesin de sağlam bir araştırma ve cerrah ile konuşmak sizin yararınıza olacaktır. Kulaktan duyma bilgiler yerine bire bir görüşmek her zaman için en iyisi olduğu gibi verecek olduğunuz bu kararda da size çok katkı sağlayacaktır.

Son Yazılar