Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME SARKMASI OLAN BİREYLERE TIBBIN YENİ MÜJDESİ

MEME SARKMASI OLAN BİREYLERE TIBBIN YENİ MÜJDESİ

meme-diklestirmee (26)

Meme sarkması tedavisi yeni yöntem

Çağımızın büyük sorunlarından biri haline dönüşen meme sarkması, bay ve bayanlar da sıkça görülmeye başlanmıştır. Kimileri bunu olduğu gibi kabullenip yaşamaya devam etse de aslında olması gereken sağlık için doğru olanın yapılmasıdır.

Büyük göğüsler de birçok sorun barınıyor. Bunlardan bazıları; Omurilik ve boyun ağrıları, meme ucu genişlemeleri ve açılmaları, meme de var olan fakat tespit edilemeyen meme kanseri. Hızlı kilo alışverişi ve hızlı gelişmeye bağlı olarak karşımıza çıkan meme sarkması çoğu bireyin özgüvenini ve akabinde meme sağlıklarını kaybetmelerine sebep oluyor. Düşünün ki taşıyabileceğinizden çok daha ağır iki adet poşet gün boyu boynunuz da asılı hem yerçekimine daha çok yardımcı oluyor hem de boynunuzun ve omuzlarınızın ağrımasına sebep oluyor.  İşte tam da bunu yaşamak istemeyen bireyin bay ve bayan ayırmaksızın, başvurduğu çözüm Meme Dikleştirme operasyonları. Bu operasyonlar kişinin boyuna ve kilosuna olması gereken ölçülere bakılarak yapılmakla birlikte ameliyat sonunda bire bir aynı ölçülere dayanılmasa da oldukça yaklaşılıyor. Göğüs dikleştirme işlemi sadece büyük göğüslere yapılacak diye bir kaide bulunmamakla birlikte küçük ve sarkık olanlar da kurtarıcı rolü oynayabiliyor, operasyonlar.  Bu ameliyatlar da ikiye ayrılıyor büyük ve küçük göğüslere uygulanan çözümler elbette ki aynı değil. Örneğin; büyük göğüsler de içeriden parça alınması gerekebiliyorken küçük ama sarsık göğüslere de dışarıdan Silikon takviyesi yapılması uygun görülebiliyor. Her iki durumda da kişinin göğsünden aşağı doğru küçük ve ince bir kesik açılıyor yapılması gereken işlem bittikten sonra estetik cerrahla birlikte dışarıdan ve uzaktan görülmeyecek sağlıklı bir dikiş atılıyor. Bu işlemin püf noktası ise dikişin hastayı rahatsız etmeyişi oluyor.  Tabi eski alışkanlıklara dönüldüğü taktir de bu işlemin de pek faydası kalmayacaktır. Bireyin önce ne istediğine karar vermesi ve cerrahıyla aklında ki soruları gidermesi ameliyat sonrasında ki olası hayal kırıklığını minimuma indirecektir.

Bay ve bayanların sağlık sorunlarını aza indirgemek ve dışarıdan görünüşlerini daha estetik kılmak için başvurdukları bu operasyonun da tabi uzman kişiler tarafından yapılması ve doktorun belirttiği şartlara kesinlikle uyulması gerektiği bilinmelidir.

Son Yazılar