Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Meme Dikleştirmeden Sonra İz Kalır mı?

Meme Dikleştirmeden Sonra İz Kalır mı?

Meme Dikleştirme ameliyatı iz kalır mı?

İnsanların dış görünüşe önem vermesi yüz yıllar öncesine dayanır. Dış görünüş deyince de akla kılık kıyafet ve fiziksel özellikler gelir. Fiziksel özellikler incelendiğinde de bayanların çoğunun göğüs bölgelerinden şikâyetçi olduğu görülür. Bu şikâyetleri meme sarkıklığı ile başlar.

Meme Sarkıklığı Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

Meme sarkıklığı bayanlarda ciddi bir fiziksel sorun olarak görülür. Bu sorunun sizde var olup olmadığını anlamak için aynada vücudunuzu inceleyin. Eğer meme uçlarınız meme çizginizin üzerinde ise bir sorununuz yoktur. Fakat bu çizginin seviyesinde ise az miktarda, çizginin altıda ise çok miktarda meme sarkıklığınız vardır.

Yukarıda bahsedilen meme sarkıklığının birçok sebebi olabilir. En baş sebepleri arasında yaşlanmaya bağlı oluşan hormonsal sebepler gelir. Daha sonrasında ise emziren annelerin bu riski daha fazla taşıdığı söylenir. Meme sarkıklığının diğer bir sebebi ise yer çekimidir. Meme sarkıklığı bazen çok erken yaşta oluşabilir. Bunun sebebi ise doğuştan memeyi taşıyan bağların zayıf olmasından kaynaklanır.

Meme Dikleştirmeden Sonra Oluşan İzler

Her ameliyat gibi meme dikleştirme ameliyatının da can sıkan durumları mevcuttur. Bu durumlardan ilki ameliyat sonrası memelerde oluşan izlerdir. Yani meme dikleştirmeden sonra iz kalır. Bu izler meme ucundan meme altına doğru uzanan izlerdir. Bu izler memenin sarkıklığına göre değişmektedir.

Meme sarkıklığını giderme ameliyatı meme küçültme ameliyatına benzese de aynı şey değildir. Birinde meme dokusu alınarak meme küçültülürken diğerinde amaç sarkıklığı gidermektir. Bu ameliyatlara bazen bir sorunun başka bir soruna dönüştürülmesi olarak bakılır. Yani sarkıklık giderilir. Fakat yerine estetik bir problem olarak görülen ameliyat sonrası izler gelir. Sorun bazı kişiler tarafından bakıldığında bu şekilde görülse de sarkıklık probleminin ortadan kalkması izleri katlanabilir kılar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hakkında

Meme dikleştirme ameliyatı olan insanların en çok merak ettiği konulardan biride ameliyattan sonra bebeklerini emzirip emzirememe durumudur. Bu durum ameliyata göre değişkenlik göstermektedir. Eğer meme dikleştirme ameliyatında central pedicule adındaki teknik kullanılırsa emzirmekte sorun yaşanmaz. Çünkü bu teknikte meme ucu, kanallar ve bezler tek bir para olarak tutulur.

Son Yazılar