Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME DİKLEŞTİRME VE SORUNLARI

MEME DİKLEŞTİRME VE SORUNLARI

meme-diklestirmee (20)

Meme dikleştirme sorunları hakkında bilmeniz gerekenler

Artık birçok hastalığın çözümleri bulunmuştur günümüzde çözülemeyecek bir hastalık kalmamıştır. Bir önceki makalede sizlere ameliyat sırasın da olacakları anlatmıştık. Şimdi ise sizlere ameliyat sonrasında yaşanılacak olan durumları anlatacağım. Ameliyata yani operasyondan 3 saat sonra yemek yenilebilir ama 3 saat beklenmelidir ondan sonra ayağa kalkılabilir. Aslında genel itibarı ile her hastanın aynı gün içerisinde hastaneden çıkma olanağı fazladır genel olarak 6 saat sonra hastaneden taburcu olunuyor.

Hastanın kesilen yerine küçük bir pansuman yapılır. Eğer pansuman yapılmazsa banyo yapamaz 1 haftaya yakın beklemesi gerekir. Bu pansuman yapılsın ki hasta 2 gün sonra banyo yapabilsin. Yaklaşık operasyondan 3 gün sonra kontrollere gelir ve sonrasın eskisi gibi hayatına dönüp işlerinin başına dönebilir her şey normale döner. Yalnız ilk 3 hafta yürüyüş hariç spor egzersizler yapması gerekir. İlk 3 hafta sonra göğüsler daha dik ve yukarıda olan görüntüsüne kavuşur fakat doğal bir görüntü olmaz. Sonra ki haftalardan sonra meme ( göğüs ) yerine doğru iner yerleşir. Yalnız meme yerini alana kadar 3 ayı bulur. Aslına meme dikleştirme sorunundan sonra en çok karşılaşılan sorunlar şunlardır. Kötü bir yara izleri olur, memelerin yeterince dikleşmemesi asimetrik olaylar meme başlarının gereğinden fazla yukarıda olması, belli olmaz bazen de aşağıda kalır.

Sizlere demek istediğimiz şu ki deneyimsiz ve kötü cerrahilere bu işlemi operasyonu yaptırırsanız bu gibi konular ortaya çıkar fakat iyi ve tanınmış bir doktora yaptırırsanız bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız. Bu ameliyatta meme dikleştirme yapılıyor ya kalıcımı diye birkaç soru geliyor tabi ki merak ediyorsunuzdur bu sorunun cevabını vereceğim sizlere. Bu ameliyattan sonra yaş ilerledikçe göğüste gevşemeler görülmektedir.

Son Yazılar