Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME DİKLEŞTİRME VE SARKMASI

MEME DİKLEŞTİRME VE SARKMASI

meme-diklestirmee (19)

Meme dikleştirme ve sarkma hakkında bilmeniz gerekenler

Eskilerden gelen bir genetik yapısı vardır herkesin yani eskilerden kastımız annelerimizden babalarımızdan dedelerimizden falan filan bu genetik yapılar fiziksel farklılıklardır. Hani derler ya anne tarafı zayıf ise bu onlara çekmiş zayıf falan diye baba tarafı şişman ise bu da babaya çekmiş diye bir tabir kullanılır. İşte bu dediğim benzetmede anneye çekmiş ile birisi iyi olur çünkü genel olarak hep şişman olan bir kişinin göğüs sarkma riski daha fazla olmaktadır bu konuda bir diyetisyen de sizlere yardımcı olabilir.

Birde artık günümüzde herkes bilgisayar insanı olmaktadır herkesin elinde bir bilgisayar bir tablet bir telefon bundan dolayı herkes omuzları yerde yürüyorlar duruşları falan hep öyle oysa ki bununda çok faydası olur insanlar hep omuzları düşük değil de yukarıda yürümelidir. Her zaman başınızın üzerinde kitap varmış gibi yürüyünüz. İşte bu da göğüs sarkıklığının önlenmesini engellemede ideal bir yöntemdir. Eğer duruşunuzu düzeltemiyorsanız cerrahiye başvurup göğsünüzün altına platin taktırıp dik durmasını sağlayabilirsiniz. Sizler eğer ameliyat olmak istemiyorsanız sizlere söylemiş olduğumuz egzersizleri yerine getiriniz. Eğer yapmazsanız ameliyat oluşunuz ve ameliyat izleri kalır. Bizce öncelikle egzersiz yapınız. Ameliyattan daha sağlıklı bir yöntemdir. Memeler genel olarak ya yaşlılıktan ya yerçekiminden ya da gebelik emzirme döneminden olur. Ya genel olarak sutyen takımı bedeninize uygun olmalıdır.

Çünkü size uygun olmazsa bol olursa zaten bir faydası olmaz tutucu toparlayıcı özellik göstermez dar alırsanız da göğüsleriniz çatlayabilir hem de sizleri rahatsız eder. Zaten sizlerin göğsünüzün göğsünün birisi büyük birsi küçük ise uzman cerrahi ye başvurmanız gerekir. Bu soruna yapılması gereken şey sadece ve sadece uzaman cerrahi düzeltir çünkü o göğsün bedenlerinin kendisinde olan bir sorundur.

Son Yazılar