Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

MEME DİKLEŞTİRME SONRASI HOŞ GÖRÜNÜM

MEME DİKLEŞTİRME SONRASI HOŞ GÖRÜNÜM

     meme-diklestirmee (21)

Meme dikleştirmesi ameliyatı sonrası

              Günümüzde kadınların pek fazla sorunları bulunmaktadır . Bazı hastalıklar vardır sadece ve sadece kadınlarda, bayanlar da görülmektedir . Genel itibari ile bu hastalıklarda hafife alınacak bir hastalık olmamaktadırlar. Fakat bayanlar bazı çok ta rahatsız etmediği sürece olan meme sarkması meme toparlama meme dikleştirme falan filan bu konuları abartmaktadırlar. Bazı bayanlar ise iyi ve güzel görünmesi için yaptırmaktadırlar aslında eğer onun için yaptırıyorlarsa çok da mantıklı ve sağlıklı bir durum değildir doktorlar böyle bir konuda kendi isteğiniz üzerine yapmanızı tavsiye etmezler. Çünkü bazı bünyelerde tehlikeli oluyor. Şimdi sizlere bunları anlatacağım . Kadın memesi vücutta ön tarafa olan bir çıkıntı şeklindedir. İşte bu yüzden yani bu durumda yaşlanmaya sebep olan yer çekiminden fazla bir şekilde etkilenir.

               Bayanların hayatlarında çeşitli dönemlerde olan hormonal değişiklikler ve dengesizlikler meme dokusunun sarkmasına yol açan nedenlerden olmaktadır. Bu durumlar ameliyatla düzeltile bilinmektedir. Meme  sarkması , meme estetiği, meme toparlama falan bunlar düzeltile bilinmektedir. Bu ameliyatlar meme dikleştirme durumuna tıpta mastopeksi olarak adlandırılır.

              Meme sarkmasına neden olacak diğer sebepler ise şunlardır; gebeliklerde meydana gelen sarkmalar, emzirme döneminde gerçekleşen sarkmalar , çok fazla yani sık sık kilo alıp verme durumu da meme sarkmasına neden olur. Yaşlanma sonucunda sarkma artar. Yer çekimi çok fazla etkiler meme sarkmasında etkilidir. Yapınızda çok önemlidir. Annenizden kalan bir genetik yapı olabilir. Hormonal faktörlerde bir diğer nedeni olarak sayılmaktadır. Yani bir diğer büyük nedeni ise günümüzde iyi beslenme tarzı yok hep fastfood gibi açıktan dışarıdan alınan besinler tüketilmektedir. Bu da kişinin kilo alımına neden alıyor ve buda göğsünün sarkmasına neden olur. Zaten bayanlar yaşlarının belli dönemlerinde sarkmalarla karşı karşıya gelmektedirler. Tabiki önlem alınmazsa her türlü hastalık başınıza gelebilir.

Son Yazılar