Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme Dikleştirme Ücretleri

Günümüzde popülerliğini koruyan estetik ameliyatlarından biride meme dikleştirme ameliyatıdır. Bu ameliyat memeleri sarkmış kişilere yapılmaktadır. Ve bu ameliyattan sadece memeleri sarkmış kişiler memnun kalmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

İnsanlar vücutlarına en çok da fiziksel özelliklerine çok önem verir. Fiziksel özellik deyince de akla herhangi bir kaza olmadan veya bir kaza sonucu oluşan sorunlar sonucu yapılan estetik ameliyatlar gelir. Bu estetik ameliyatların başlarında da meme ameliyatları yer alır. Meme dikleştirme ameliyatları memeleri sarkmış bayanlara yapılmaktadır. Bu meme sarkıklığı yaşlılıktan, hamilelikten, bebek emzirmeden, sık kilo alıp vermeden, menopozdan kaynaklanabilir. Bu durumlarda meme dokusunu göğüs ön duvarına bağlayan bağlar gevşer. Ve bu durum beraberinde meme hacminde azalma olması durumunu getirir. Aynı zamanda meme derisi bol kalır ve meme başında sarkma oluşur. Bu sarkma meme ucunun duruşuna göre derecelendirilir. Eğer meme ucu meme çizgisinin üstünde ise normal, altında ise sorunlu meme olur. Bu sorunlu meme ameliyat ile düzeltilir. Yapılan ameliyata da meme dikleştirme ameliyatı denir. Bu ameliyatın amaçları sıralanacak olursa ilk amaç;  meme ucu ve çevresindeki halkanın yukarıya çekilmesidir. Daha sonra gelen amaç ise meme derisindeki fazlalığın azaltılmasıdır. Meme şeklinin daha estetik hale getirilmesi ve meme hacmini korumak diğer meme dikleştirme ameliyatı amaçları arasında yer alır. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyattan öncede hastalar yakından incelenmelidir. Aile de meme kanseri olup olmadığı tespit edilmelidir.

Meme dikleştirme ameliyatında lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Ameliyat 1 -3 saat arasında sürmektedir. Ameliyatta uygulanan yöntemler memenin sarkma durumuna bağlıdır. Yani meme sarkmasının hafif, orta, ileri derecede olmasına göre ameliyatta yapılan işlemler değişkenlik göstermektedir. Ameliyat sonrasında ise hasta ameliyattan 4 veya 5 saat sonra ayağı kaldırılır.  Hasta 1 gece hastanede müşahede altında tutulur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Her emeğin bir karşılığı vardır ilkesinden yola çıkarak meme dikleştirme ameliyatının da bir ücreti olduğu kanısına ulaşabiliriz. Meme dikleştirme fiyatları göğüsteki sarkmanın derecesine ve uygulanan tekniğe göre değişkenlik gösterir. Beraberinde meme küçültme veya büyülte ameliyatı olup olmayacağına göre de değişkenlik gösterir.

Son Yazılar