Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KADINLAR DA SAĞLIK VE ESTETİK

KADINLAR DA SAĞLIK VE ESTETİK

meme-diklestirmee (17)

Sağlık için estetik

           Her yeni günün kadınların estetik ve güzellik anlayışına istinaden yeni atılımlar ve gelişimlere gebe olduğu görülmekte. Kadınların özgüvenini yeniden var eden estetik operasyonlar belirli bir yaştan sonra hemen hemen kaçınılmaz olmaktadır.

                Estetik ve güzellikle alakalı bütün konuların ana maddesi olan kadınlar, kendilerinde olduğu gibi toplum da bu işin neresinde olduklarını da belirlemek isterler. Yaşı kaç olursa olsun bir bayan sağlıklı, dinç ve güzel görünmek isterler. İşte bu sebepten dolayı estetik operasyonlar hız kesmeyerek devam etmekte ve yayılmaktadır. Kimileri bunu sadece güzellik tarafından ele alırken kimileri tamamen sağlığa yönelik bir şekilde yapmaktadırlar.  Estetik cerrahlarının yazdıkları yazılara ve söyleşilere bakılarak söylenebilir ki büyük ve sağlıksız bir göğüste meme kanserini keşfedebilmek ve erken tanı koyabilmek oldukça zordur. Yaşadığımız şu günlere bakarak söylenebilir ki sekiz bayandan birinde meme kanseri görülmektedir.  Erken tanı ile çok iyi şeyler yapılabilecekken memenin sağlıksız şekilde büyük olması ne yazık ki hastanın oldukça zararına. Meme Dikleştirme işlemi estetik açıdan olduğu kadar sağlık açısından da önem taşımaktadır. Bu işleme karar veren bireyin ilk yapması gereken güvendiği bir uzmanla konuşmak ve isteklerine yanıt bulup bulamayacağını anlamaktır. Ameliyat sonrası için uç noktalar da düşünen hastalar ne yazık ki sadece hayal kırıklığı ile karşılaşıyor. Ameliyattan bir gün önce ve sonrasın da hastaya düşen bazı sorumluluklar var. Bunlardan ilki beslenme düzeninin değiştirilmesidir. Ameliyat sırasın da hasta narkoz da olacağı için ağrı, sızı veya yanma gibi hiçbir duyguyu hissetmeyecektir. Üç çeşit kesme yöntemi olmasına rağmen en çok tercih edileni memenin altına doğru T harfi şeklinde olan kesitlerdir. Küçük göğüsler de takviye buradan sağlanırken büyük göğüsler de aynı şekilde dışarı parça alımı bu kesikten sağlanmaktadır.  Tüm işlem tamamlandıktan sonra göğüs ucu olması gereken yere çekilir ve dikiş işlemi başlar.

                Göğüs Dikleştirme işlemi bittikten sonra hastada ki narkoz etkisi geçince uzman doktor önce hafta üç dört kez kontrole ve sonrasında ayda bir kez kontrole çağırmaya başlayacaktır. Kişinin bu halini koruması ve sürdürmesi de tamamen kendi elinde olmaktadır.

Son Yazılar