Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

HER BİREYİN KORKULU RÜYASI GÖĞÜS SARKMASI

HER BİREYİN KORKULU RÜYASI GÖĞÜS SARKMASI

meme-diklestirmee (16)
Sarkık göğüsleri toparlamak

              Günümüz de hızlı yaşadığımız hayatların sonucunda bedenlerimiz de bizden daha hızlı yaşlanmaktadırlar. Bunun yanına birde beslenme bozukluğu, alkol-sigara kullanımı, spor yapılmayışı da eklenince bir müddet sonra her bireyde meme sarkması kaçınılmaz olmaktadır.

                Şu anda tıp dünyasının hızlı ilerleyişi artık bireylere vücutlarında yapmak istedikleri değişikliklere bire bir zemin hazırlandığı söylenebilir. Biraz düşündükten ve araştırdıktan sonra sizin için doğru olan şey ne ise onu yapmanız gerektiği yeterince aşikârdır. Hiç kimse düzelmesi gerektiğini bildiği bir hastalığını ömrünün sonuna kadar kabullenmek istemez. Üstelik başkalarına kıyasla kendi estetiğini bozan bir durum söz konusu ise anında müdahale de gecikmeyecektir. İşiniz de ne kadar aktif olduğunuz, günde kaç adım attığınız ve ne kadar süre egzersiz yaptığınız hatta ve hatta yediğiniz besinler bile vücudunuza ummadığınız etkiyi yaratmaktadır. Vücudunuz size uyum sağlamaya çalışırken yıpranır ve bir süre sonra normal çalışmasını durdurur, tembelleşir. İşte bu andan sonra da vücudunuz da sarkmalar başlayacaktır. Bunlardan birinci ve en önemlisi de göğüs sarkmasıdır. Genel de bayanlar da hamilelik sonrası, menopoz döneminde, yaşlanma süresi başladığında ve yerçekimi en çok hissedilmeye başlandığında kendini gösterecektir. Bazı bayanlar bunu kabullenip bir şey yokmuş gibi hayatlarını sürdürseler de bazıları için dönüm noktası anlamına gelir. Değişmenin ve yeniden eskisi gibi olmanın dönüm noktası haline artık gelinmiştir. Hal böyleyken, plastik ve estetik cerrahiye ihtiyaç varken kendine güvenen her doktor bu operasyonu yapmaktadır. Göğüs dikleştirme operasyonu basite indirgenecek kadar önemsiz olmadığı için öncesin de çok sağlam araştırmalar gerektirebiliyor. İlk olarak ameliyat sonrası için çok fazla beklenti içine girmemek gerekiyor, ilk haline dönme gibi bir durum söz konusu olmayacağı gibi sadece hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olmaktadır.

                Meme dikleştirme operasyonu daha öncesinden uzmanla konuşulması ve planlandığı gibi uygulanması gereken bir olaydır. Ameliyat sırasında narkoz da olacak olan hasta sonrasında gördüklerinden memnun kalırsa işte o zaman hiçbir sorun yok demektir.

Son Yazılar