Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

SARKIK GÖĞÜSLERDEN KURTULUN

SARKIK GÖĞÜSLERDEN KURTULUN

meme-diklestirmee (11)

 

Sarkık göğüsler için egzersiz

Günümüz de insanlar artık her şeye kader diyorlar tabi ki de kader dir fakat siz önceden tedbirinin almazsanız her türü hastalık sizlerin peşini bırakmaz. Öncelikle önlemlerinizi almanız gerekmektedir. Böylelikle sizlerin yapması gereken kendizle barışık olmanız gerekir bir insan kendisi ile barışık olmazsa zaten o olay orada bitmiştir hiçbir zorluğun üstesinden gelemez. Bir de kendinize iyi bakın çünkü kendinize iyi bakmaktan gelir her şey sizden geçer kendinizi sevin sağlık o zaman sizinle birlikte gelir zaten.

Öncelikle meme (göğüs sarkması) için egzersiz hareketleri yapmanız gerekir. Zaten sadece göğüs sarkmasın da egzersiz yapın demiyoruz her zaman egzersiz sizlerin sağlıkları için gerekli faydalı hareketlerdendir. Şimdi sizlere dediğim şu ki meme büyüklüğü her zaman bahsettiğimiz gibi göğüs içerisinde ki boşluktan yani yağ erimesi kas erimesinden oluşur. Bazılarında ise gebelik döneminde meme süt bezeleri çalıştığı zaman süt bezesi hormonlarının çoğalması nedeniyle göğüs büyür ve gebelik den sonra emzirme sırasında bebek annesinin göğsümü emer ve içindeki sütleri emer ve göğsün içi boşalır ve emzirme dönemi bittiği zaman göğüs içi boşalır ve yumuşak bir doku olur ve sarkar. Bu da sıkıntılı bir durum olur vücutta rahatsızlık veren bir çıkıntı haline gelir ve bunun içinde egzersiz yapmanız yanı şınav çekmeniz gerekir. Tabi ki bu yapılar çıkıntılar çok yumuşak bir doku ise pek te dikleşme toparlanma görülemez.

Ya aslında bu egzersizler meme üzerinde çok bir etkisi aman aman olacak kadar bir değişim görülemez çünkü o kadar etkili değildir. Ama memenin bu kas dokularını sıkılaştırır ve dokunun biraz daha yukarıya doğru çıkmasını yanı sarkmasının az da olsa önlenmesinin sağlamaktadır.

Son Yazılar