Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

GÖGÜS BÜYÜMESİ OLAN BAYLARIN KURTARICI OPERASYONU

GÖGÜS BÜYÜMESİ OLAN BAYLARIN KURTARICI OPERASYONU

meme-diklestirmee (4)

Meme büyümesi nasıl geçer?

Günümüz de bireylerin yaşadıkları hızlı hayatların ne yazık ki dönüşü de bir o kadar hızlı olmaktadır. Dengesiz ve düzensiz beslenme, alkol alımı ve yetersiz uyku düzeni bu sorunlardan sadece bir kaçı. Bayanların bünyeleri bu konu da biraz daha şanslı iken baylar için bu durum ne yazık ki böyle değildir.

Erkek metabolizması kilo alıp verme de kadınlara nazaran daha düzensizdir. Şöyle ki sürekli sağlıksız beslenip hiç kilo almadığınızı düşünebilirsiniz ama bu durum bir ay sonrası için böyle olmayacaktır. Üstelik aldığınız kilolar tamamen yerleşik ve verilmesi bir o kadar da zor olanlardan olacak. Erkekler kilo aldığında genellikle göbek ve bel bölgesinde toparlanır bu kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak böyle seyretmektedir. Fazla kiloya bağlı olarak ne kadar istenmese de bu kilolar göğüs bölgesinde de kendini göstermeye başlar. Göğüs büyümesine sebep olarak kullanılan uyuşturucu bazlı maddeler gösterilse de alkol de bu olay da büyük rol oynamaktadır. Hızlı kilo alışverişinin yanına alkol tüketimi de eklenince erkeklerde de meme sarkması kaçınılmaz bir durum olmaktadır.  Başta ülkemizdeki erkekler olmak üzere dünya üzerin de çoğu toplum da yaşayan erkekler böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemezler. Meme sarkması kiloya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Teknolojinin gelişmesi ve toplumların bilinçlenmesi ile bu sorun da kolay bir operasyonla ortadan kaldırılabiliyor artık. Bu operasyonun adı ise Meme Dikleştirme, tıbbın ilerlemesi ve insanların ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen cerrahların bunu kullanması ile yarım saat 45 dakika süren ameliyatlar sonrasında göğüs eskisine oranla çok daha iyi bir hale gelebiliyor.  Nasıl yapıldığına gelecek olursak göğüste aşağı doğru bir kesik açılıyor ve buradan fazla yağlar göğsü deformasyona uğratmış olan parçalar alınarak daha dik ve sıkı bir konuma gelmesi sağlanıyor. Göğsün büyüklüğüne göre değişen kesikler parçalar alındıktan sonra hastayı rahatsız etmeyecek ve uzaktan belli olmayacak şekilde dikiliyor.  Bu dikişin Göğüs Dikleştirme yapan hastaları rahatsız etmeyecek kadar küçük ve usta olması da doktorun uzmanlığına ve hastanın ameliyat sonrasında ki hassaslığına göre değişiklik göstermekte.  Operasyondan sonra uzman öngörürse belli bir süre yarım göğüs korseleriyle geziliyor ve vücudun durumu kabullenmesi başlıyor.

Ameliyat oldum yine olursa tekrardan olurum mantığı bu operasyonlar da çok da yararlı değil çünkü beden ikinci durumda aynı etkiyi yaratmaya bilir. Bu sebeple de hastaya düşen görev bilinçli bir şekilde hayatını devam ettirmek ve meme sarkmasına yol açan sorunları en aza indirgemeye çalışmak oluyor.

Son Yazılar