Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

GÖĞÜS AMELİYATI KİMLERE UYGUNDUR

GÖĞÜS AMELİYATI KİMLERE UYGUNDUR

meme-diklestirmee (5)

 

Kimler göğüs ameliyatı olabilir?

Bu sorunlar yani göğüs büyültme ve ya dikleştirme ameliyatları herkese uygun olmadığı ve yapılamayacağı gerçeği bulunmaktadır . İşte bazı nedenleri vardı bu nedenlerden bahsedeceğim yani anlatmak istediğim şu ki bazı kişilerde tehlikeli olabiliyor. İşte sizlere ameliyat olmanız için sizde olması gerekenler; eğer fiziksel olarak bir rahatsızlığınız yok ise sağlıklıysanız , ve sabit bir kilo ile devam ediyorsanız. Göğüslerinizden ve sarktığından hacminin size verdiği rahatsızlık var ise, Göğüsleriniz düz, uzun ve yumuşak ve sallanan bir biçimde ise , göğüs uçlarınız aşağı tarafa doğru bakıyorsa , derinizde gerilme falan var ise , bir de bir göğsünüz diğer göğsünüze göre daha aşağıda ise ameliyat olabilirsiniz.

Fakat hastanenizdeki doktor öncelikle bu konuyla ilgili sizinle konuşması gereklidir neden istiyorsunuz çok gereklimidir falan diye bir konuşması gerekmektedir. Öncelikle size soracağı ve sorması gereken bir sorudur. Tabi ki size öncelikle bir test yaptırmanızı ister tabi ameliyat olmak istiyorsanız 1. Kademede size sorular sorar ve düşüncelerini alır ve ölçer tartar ve biçer. 2.kademede ise sizden test yaptırmanızı ve emin olduğunuza emin olmak için kesin ve net cevaplar alır ve sizin önceden gelmiş bir hastalığınız var mı? Diye birkaç daha sorular sorarlar ve göğüslerinizin büyüklük oranlarına bakar. Birde tıbbi kaydınız için göğsününüz ün tomografisinin filmini çekerler ameliyat olmaya uygun mu diye bir kontrol ederler.

 Göğüs dikleştirme ameliyatının olası sonuçlarından ve risk potansiyelinden komplikasyonlar söz konusudur. Eğer kişi ameliyat sırasında kişi karmaşa geçirirse bu ameliyat riskli olur ve hastayı kaybedebiliriz. Yani eğer göğsünüz de büyütülecek bir durum yok ise hastaneye başvurmayınız. Çünkü bazı hastalarda bu sorunun ameliyatında olası sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Son Yazılar