Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

ESKİ ÖZGÜVENİNİZİ YENİDEN KAZANMANIN YOLU

ESKİ ÖZGÜVENİNİZİ YENİDEN KAZANMANIN YOLU

meme-diklestirmee (3)

Büyük göğüs öz güveni arttırır mı?

Şu sıralar bayanların sıkça rağbet gösterdikleri bir operasyondan bahsedeceğiz bu yazımızda, meme sarkıklarına ve hamilelik sonrası içi boşalmış olan göğüsleri nasıl eski haline döndürebileceğimizi yazacağız.

Meme sarkıklığı belirli etkenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Bunlardan bazıları; hamilelik, emzirme dönemi, hormon takviyesi kullanma, yaşlılık ve yerçekimi, hızlı kilo alışverişi. Bayanların vücutlarında çıkıntılı olan iki bölge vardır; Kalça ve göğüs. Bu bölgeler de bahsettiğimiz etkenler geçerli olmaya başladığında sarkıklar oluşur. Göğüs sarkıkları öne doğru olduğu için bayanları çok daha fazla ilgilendirmekte ve alakadar olmalarını sağlamaktadır. Bu nokta da plastik ve estetik cerrah harikası Meme Dikleştirme operasyonları devreye giriyor. İşleyiş tam olarak şöyle bu operasyonu yaptırmaya karar vermiş olan kişi uzman cerrahla görüşüyor ve doktorun incelemesinden sonra her şey netleşiyor.  Toparlama ve dikleştirme işlemi iki ayı şekilde uygulanmakta. Belirli oranlara göre küçük sayılanlar ve normal-büyük sayılanlar. Oran olarak küçük olanlara hastanın isteği üzerine ek silikon yerleştiriliyor. Büyük göğüsler de ise göğüs içerisinden bir parça alınıyor, normal boyuta dönmesi planlanınca göğüs ucu da normal seviyeye çekildikten sonra dikiş işlemine başlanıyor. Dikiş izlerinin kalıcılığından söz edecek olursak ilk altı ay kırmızı pembe tonlarına olan iz bir yıl sonrasında ten rengine dönmektedir. İzler dışarıdan görünmeyeceği gibi hastayı da rahatsız etmeyecek şekilde dikilmektedir.  Operasyon bittikten sonra önce hafta da üç kere zamanla da ayda bir kere kontrole gelinmesi doktorlar tarafından şart koşuluyor. Kontrol süresi değişiklik gösterebiliyor bunun yanında da verilecek olan ilaç, varsa korse kişilerin iyileşme süresine bakılarak sürdürülüyor.

Göğüs Dikleştirme ameliyatı ülkemizde özel isteğe bağlı olsa da çoğu ülke de zorunludur ve devlet tarafından karşılanır. Bunun sebebi ise büyük ve orantısız göğüslerin bel-boyun ve omurilikte sorun yaratabilecek olmasından kaynaklanmaktadır.

Son Yazılar