Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

ÇAĞIMIZIN YENİ BULUŞU

ÇAĞIMIZIN YENİ BULUŞU

meme-diklestirmee (2)

Göğüs dikleştirme ve ağırlık hissi

İnsan hayatın da hızla gelişen teknoloji ve sürekli değişen insan bedeni birleşince ortaya güzel sonuçlar çıkabiliyor. Güzel sonuçlar kadar maalesef ki insanları mutsuz edecek durumlarla da karşılaşıyoruz.

İs yerlerimiz de, evlerimizde ve hatta dolaşırken bile ufacık şeyleri kendimize stres olarak döndürebiliyoruz. Biz stres yaptıkça vücudumuz da buna karşılık olarak kendini bırakıyor. Öyle ki gün içerisin de yediğimiz besinlerden çıkan hormon bile bizim vücudumuzu değiştirmeye ve kötü yönde etkilemeye yetebiliyor.  Buna bağlı olarak yaptığımız fazla alkol ve sigara kullanımı, düzensiz beslenmeler ve vücuda yetersiz kalan uyku saatleri sonunda vücudumuzu çöküş noktasına getiriyor. İşte bu olayların sonuçlarından biri de yaş gözetmeksizin gerçekleşen meme sarkması durumudur. Meme sarkması kimse tarafından kabul edilemese de aslında hastalıktır. Bütün gün boynunuzda asılı taşıyabileceğinizin daha fazla ağırlıklar önce bel-boyun ağrısı hemen sonrasın da ise omurilik ağrısına kadar uzanan sorunlara yol açabilecek olan ağırlıklardır. Hiçbir insan ömrü boyunca bir yük taşımak istemediği için de çeşitli ameliyatlarla bu önlenmeye çalışılmıştır. İşte bu operasyonlardan birisi de Göğüs Dikleştirmedir. Bu ameliyatı yaptırmaya karar veren bireyler öncelikle işinin uzmanı bir estetik veya plastik cerrah ile görüşmeli ve aklında ki sorulara yanıt bulmalıdır. Ameliyatının nasıl olacağı ise şu şekildedir; Hastaya bir gün öncesinden nasıl davranması, neleri yiyip içeceği ve ne zamana kadar sürdüreceği doktoru tarafından söylenecektir. Ameliyat gününde ise narkoz verilen hastanın uyuşma anına geçmesi beklenir ve sonrasında daha öncesinden çizilen ve belirlenen yerlerden bir kesik açılır. Bu kesik çok büyük olmamakla birlikte ameliyat sonrasın da hastayı rahatsız etmeyecektir.  Göğüs boyutuna göre uygulanacak işlem değişiklik göstermektedir. Belirli bir ölçüden az olan göğüslere dışarıdan silikon takviyesi yapılırken normal ve büyük sayılabilecek ölçülerde ki göğüslerden küçülmek ve dikleştirmek adına dışarıya parça alınmaktadır. Tüm bu işlemler tamamlanınca sonrasın göğüs ucu olması gereken seviyeye çekilir ve dikiş atma işlemi başlar. Hasta bu sırada ağrı ve sızı hissetmemektedir. Narkozun etkisi geçince uzman doktor öngördüğü durumda korse kullanımına başlanır. Tabi bu da hayatınız boyunca sizinle kalacak bir çözüm olamayabilir bunu da değiştireceğiniz hayat felsefeniz ve yaşam tarzınız, günlük yaptığınız spor belirleyecektir.

Meme dikleştirme operasyonu yaptırmak isteyen bir kişi önce hedefleri belirlemeli ve ne istediğine karar vermelidir. Fazla uçta sonuçlar olmayacağı gibi yüksek beklentiye giren bireyleri de hayal kırıklığına uğratır. Bunlar en başta uzmanla konuşulması gereken ayrıntılar içinde yer almaktadır.

Son Yazılar