Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

BAYANLARIN YENİ GÖZDESİ

BAYANLARIN YENİ GÖZDESİ

meme-diklestirmee (1)

 

 

Yeni trend: Meme dikleştirme

Herkesçe bilinen bir olgu var ki bayan her yaşta zordur. Toplumun ortak görüş olan bayanlar bakımlı görünmek durumundadırlar. Bu durum için yaşın veya mevkiinin pek de önemi yok aslına bakılırsa

Genç kızlık çağların da makyaj yapmak ile başlayan ve zaman ilerledikçe daha kalıcı şeyler yapmaya kadar uzanıyor. Yaş ilerledikçe ve bir dönemden sonra kilo artışı başladığında karşımıza çıkan en büyük sorun göğüs sarkması oluyor. Şöyle bir baktığımızda bu sorunun belirli bir sebebi yok ve yaşa bağlı gibi görünse de tamimiyle öyle değil. Hemen her şeyin bu duruma yol açabileceği gibi yediğimiz besinler ve yaşadığımız koşullar hatta çalıştığımız iş bile çok geçerli etkenler olabiliyor. Birçok bayanın bu konudan şikâyetçi olduğu biliniyor. Şikâyetlerin artması ile estetik cerrahları da duruma el atmakta çok gecikmedi. Yıllardan beri süregelen fakat artık hem ulaşması hem riski azaldığı için artış gösteren Meme Dikleştirme operasyonları çok güzel bir yöntem olarak hayatlarımıza yerleşti. Bu işlemin biraz daha derinlerine inecek olursak, ilk olarak aklımıza gelen şey dikiş izlerinin kalıcı olup olmayacağı olacaktır sanıyoruz ki. Tam da bu nokta da bayanlara büyük bir iş düşmektedir. Göğüs sarkıklığı giderilebilir bir durum iken operasyonu yaptıran kişiye belirli sorumluluklar düşmektedir. Şöyle ki kilo alımına dikkat etmeli, mümkünse aktif bir şekilde spor yapılmalı ve eğer kullanılıyorsa sigara azaltılmalı veya tamamen bırakılmalıdır. Bayanlar da meme sarkması strese sebep olmanın yanında özgüveni de yok sayacak kadar azaltmaktadır. Hangi yaşta olursa olsun kadınlar güzel görünmek isterler, karşıdan birinin görüşü her zaman önemlidir.  Göğüsün sarkması boyun ağrısına sebep olduğu için çoğu ülke de zorunlu ameliyat listesin de yer almaktadır.

Göğüs Dikleştirme operasyonu yaptıracak olan bireyin unutmaması gereken bir şeyler var ki çok büyük beklentiler içinde olmamak gerekir. Aklınıza takılan her soruyu ve beklediğiniz şeyleri cerrahınızla soru cevap yapıp kendinizden emin olduğunuz da karar vermeniz gerekiyor.

Son Yazılar